Choď na obsah Choď na menu
 


Ako cvičiť biceps ?

19. 10. 2014

 

Existuje veľa možností, variácií cvikov na paže. Takisto sa tu dajú použiť mnohé metódy ako je izometria, supersérie

, kombinované série, zhadzované série, prerušované série, negatívne opakovania a pod. Osobne najviac používam na biceps prerušované série a supersérie.

 

 

Najmä, keď chcem vymačkať zo svalu maximum. Dá sa to i keď je už sval viacmenej vyčerpaný. Prerušovanými sériami sa dosiahne úžasné prekrvenie a napumpovanie svalu.

 

 

Iste viete, že je to na jeho rast jeden z najdôležitejších faktorov! Celkovo svoje tréningy vykonávam v pomerne vysokej intenzite.

 

 

Teraz bližšie k tréningu:
V prvý tréningový deň na paže precvičujem biceps a triceps spolu. Na každú partiu používam 4 série a 4 cviky. Niekedy zvyknem posledný cvik na biceps kombinovať s prvým cvikom na triceps. Používam stredný počet opakovaní v rozmedzí 8 - 12.

 

 

Najnovšie výskumy dokazujú, že práve vysoký objem tréningu ( 4 cviky + 4 s.) a stredne vysoký počet opakovaní je najlepší pre hypertrofiu svalov (čiže rast).
Väčšinou volím 2 - 3 základné cviky a na detaily používam 1 - 2 cviky z niektorých izolovaných. Či už na biceps alebo triceps.

 

 

Druhý tréningový deň na triceps nasleduje v deň, kedy cvičím prsia a ramená. Voľba je prostá. Pri cvičení týchto partií sa triceps nemalou mierou zapája. Stačí preto, keď použijete 1 až 2 cviky na samotný triceps.

 

Druhý tréning bicepsu v týždni nasleduje po odcvičení chrbáta. Iste každý vie, že pri precvičovaní chrbtových svalov sa biceps do značnej miery zapája do tréningu. Čiže aj na biceps postačí 1 až 2 cviky. V týchto druhých tréningoch zaraďujem 1 izolovaný cvik, prípadne jeden základný cvik. Volím zas 4 série a opakovania v rozmedzí 10-12.

 

Dúfame že vám tento článok pomohol a želáme veľa nových prírastkov :)

Neyo-Fitness